EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
2. EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
3. EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
4. EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
5. EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
6. EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
7. EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
8. EIZO FlexScan EV2400R-BK computer monitor 60.5 cm (23.8") 1920 x 1080 px Full HD LCD Black
PRICE: 585,99
BUY NOW
IN A WAREHOUSE 9 pcs
We'll ship this product in 8 days.
Sign up and unlock up to 10% off!
JOYs
  • Design
    • Product color: Black
    • Leg color: Black
    • Market positioning: Office
  • Power
    • AC input frequency: 50/60 Hz
    • AC input voltage: 100 - 240 V
    • Power consumption (max): 43 W
    • Energy Efficiency Scale: From A to G
    • Standby power consumption: 0.37 W
    • Energy efficiency class (SDR): B
    • Energy consumption (SDR) per 1000 hours: 8 kWh
    • Power consumption: 8 W
  • Weight and dimensions
    • Device width (with base): 537.8 mm
    • Device depth (with base): 233 mm
    • Depth (without base): 57 mm
    • Weight (with base): 5.6 kg
    • Height (without base): 317.5 mm
    • Device height (with base): 333.6 mm
    • Weight (without base): 3.5 kg
    • Width (without base): 537.8 mm
  • Working conditions
    • Relative humidity range: 20 - 80%
    • Temperature range (storage): -20 - 60 °C
    • Temperature range (operation): 5 - 35 °C
    • Permissible relative humidity: 10 - 90%
  • Efficiency
    • NVIDIA G-SYNC: No
    • AMD FreeSync: No
    • Flicker-free technology: Yes
    • Low blue light technology: Yes
  • Package contents
    • Wires
      • Alternating current
      • USB Type A to USB Type B
      • DisplayPort
    • Quick Start Guide: Yes
    • Base Included: Yes
  • Display
    • Display brightness (typical): 350 cd/m²
    • Screen diagonal: 23.8"
    • Resolution: 1920 x 1080 px
    • Response time (typical): 5 ms
    • Native aspect ratio: 16:9
    • LED backlight: Yes
    • Supported graphics resolutions
      • 1920 x 1080 (HD 1080)
      • 1280 x 1024 (SXGA)
      • 800 x 600 (SVGA)
      • 1024 x 768 (XGA)
      • 720 x 400
      • 640 x 480 (VGA)
      • 1680 x 1050 (WSXGA+)
    • Screen diagonal length (cm): 60.5 cm
    • Horizontal refresh rate: 31 - 114 kHz
    • Matrix type: IPS
    • Backlight type: W-LED
    • HD type: Full HD
    • Contrast ratio (typical): 1500:1
    • Horizontal viewing angle: 178°
    • Display colors: 16.7 million colors
    • Display technology: LCD
    • Image size (horizontal): 52.7 cm
    • Screen shape: Flat
    • Image size (vertical): 29.6 cm
    • Touchscreen: No
    • Matte screen: Yes
    • Maximum refresh rate: 100 Hz
    • Spot size: 0.275 x 0.275 mm
    • Vertical refresh rate: 59 - 100 Hz
    • Viewing angle (vertical): 178°
    • Pixel density: 93 ppi
    • Color gamut standard: sRGB
    • Response time measurement type: GTG (Gray to Gray)
  • Multimedia
    • Built-in camera: No
    • Number of speakers: 2
    • Built-in speakers: Yes
    • Output power (RMS): 2 W
  • Ergonomics
    • Tilt angle range: -5 - 35°
    • On-screen menu languages
      • French
      • Italian
      • German
      • English
      • Swedish
    • Rotatable: Yes
    • OSD: Yes
    • Tilt adjustment: Yes
    • Rotation angle around the axis: -90 - 90°
    • Rotation axis: Yes
    • Rotatable: 0 - 344°
    • Height adjustment: Yes
    • Panel mounting interface: 100 x 100 mm