EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
2. EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
3. EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
4. EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
5. EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
6. EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
7. EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
8. EIZO FlexScan EV2740S-WT - 27" IPS LCD monitor, 4K UHD 3840 x 2160 (16:9), USB-C connectors (white)
PRICE: 1120,99
BUY NOW
IN A WAREHOUSE 7 pcs
We'll ship this product in 8 days.
Sign up and unlock up to 10% off!
JOYs
  • Design
    • Product color: White
    • Leg color: White
    • AC input frequency: 50/60 Hz
    • Power consumption (max): 149 W
    • AC input voltage: 100 - 240 V
    • Standby power consumption: 0.27 W
    • Energy Efficiency Scale: From A to G
    • Power consumption: 12 W
    • Energy consumption (SDR) per 1000 hours: 13 kWh
    • Energy efficiency class (SDR): C
    • European Product Registry for Energy Labeling (EPREL) code: 1397122
  • Weight and dimensions
    • Device width (with base): 611.6 mm
    • Device depth (with base): 230 mm
    • Device height (with base): 376.3 mm
    • Weight (without stand): 5.8 kg
    • Weight (with base): 8.6 kg
    • Depth (without base): 60.7 mm
    • Width (without base): 611.6 mm
    • Height (without base): 364.3 mm
  • Working conditions
    • Temperature range (storage): -20 - 60 °C
    • Temperature range (operation): 5 - 35 °C
    • Relative humidity range: 20 - 80%
    • Permissible relative humidity: 10 - 90%
      • Alternating current
      • USB Type-C to USB Type-C
    • Base Included: Yes
  • Display
    • Spot size: 0.155 x 0.155 mm
    • Display colors: 16.7 million colors
    • Horizontal viewing angle: 178°
    • Response time (typical): 6 ms
    • Screen diagonal: 27"
    • Viewing angle (vertical): 178°
    • HD type: 4K Ultra HD
    • Screen shape: Flat
    • Supported graphics resolutions
      • 2560 x 1440
      • 1280 x 1024 (SXGA)
      • 1920 x 1200 (WUXGA)
      • 1600 x 1200 (UXGA)
      • 800 x 600 (SVGA)
      • 640 x 480 (VGA)
      • 3840 x 2160
    • LED backlight: Yes
    • Resolution: 3840 x 2160 px
    • Native aspect ratio: 16:9
    • Pixel density: 163 ppi
    • Touchscreen: No
    • Display technology: LCD
    • Color depth: 10 bit
    • Image size (horizontal): 59.7 cm
    • Vertical refresh rate: 29 - 61 Hz
    • Maximum refresh rate: 60 Hz
    • Matrix type: IPS
    • Horizontal refresh rate: 31 - 134 kHz
    • Contrast ratio (typical): 1000:1
    • Screen diagonal length (cm): 68.5 cm
    • Image size (vertical): 33.6 cm
  • Multimedia
    • Output power (RMS): 2 W
  • Ergonomics
    • Kensington Lock: Yes
    • Tilt angle range: -5 - 35°
    • Cable lock slot type: Kensington
    • VESA Standard: Yes
    • Rotation angle around the axis: -90 - 90°
    • On-screen menu languages
      • Spanish
      • German
    • Panel mounting interface: 100 x 100 mm
    • Rotatable: Yes
    • OSD: Yes
    • Rotation axis: Yes
    • Height adjustment: Yes
    • Rotatable: 0 - 344°
    • Tilt adjustment: Yes
    • Adjustable height (max): 16.9 cm
  • Ports and interfaces
    • DisplayPort Quantity: 1
    • HDCP: Yes
    • Built-in USB hub: Yes
    • USB upstream port type: USB Type-C
    • USB hub version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
    • HDMI: Yes
    • Number of upstream ports: 1
    • Headphone output: No
    • Maximum USB power: 70W