EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
2. EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
3. EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
4. EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
5. EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
6. EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
7. EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
8. EIZO Monitor 61.0cm (24") EV2410R-WT 16:10 DVI+HDMI+DP+USB white
PRICE: 555,99
BUY NOW
IN A WAREHOUSE 10 pcs
We'll ship this product in 8 days.
Sign up and unlock up to 10% off!
JOYs
  • Design
    • Product color: White
    • Market positioning: Office
    • Leg color: White
  • Power
    • AC input voltage: 100 - 240 V
    • Off mode: 0 W
    • AC input frequency: 50/60 Hz
    • Power consumption: 8 W
    • Power consumption in standby mode: 0.5 W
    • Power consumption (max): 54 W
    • Energy efficiency class (SDR): B
    • Energy consumption (SDR) per 1000 hours: 8 kWh
    • European Product Registry for Energy Labeling (EPREL) code: 2228479
    • Energy Efficiency Scale: From A to G
  • Weight and dimensions
    • Device width (with base): 531 mm
    • Device height (with base): 358.4 mm
    • Device depth (with base): 233 mm
    • Weight (without stand): 3.9 kg
    • Weight (with base): 6 kg
    • Depth (without base): 57 mm
    • Height (without stand): 345.2 mm
    • Width (without base): 531 mm
  • Working conditions
    • Temperature range (operation): 5 - 35 °C
    • Permissible relative humidity: 10 - 90%
    • Temperature range (storage): -20 - 60 °C
    • Relative humidity range: 20 - 80%
  • Efficiency
    • NVIDIA G-SYNC: No
    • Low blue light technology: Yes
    • AMD FreeSync: No
    • Flicker-free technology: Yes
  • Package contents
    • Quick Start Guide: Yes
    • Wires
      • USB Type A to USB Type B
      • DisplayPort
      • Alternating current
    • Base Included: Yes
  • Display
    • Response time measurement type: GTG (Gray to Gray)
    • Screen diagonal: 24.1"
    • Resolution: 1920 x 1200 px
    • LED backlight: Yes
    • Native aspect ratio: 16:10
    • Display brightness (typical): 350 cd/m²
    • Display colors: 16.7 million colors
    • Spot size: 0.27 x 0.27 mm
    • Horizontal scanning range: 31 - 76 kHz
    • Touchscreen: No
    • Matrix type: IPS
    • Scanning range (length): 59 - 61 Hz
    • Screen shape: Flat
    • Image size (horizontal): 51.8 cm
    • Image size (vertical): 32.4 cm
    • Viewing angle (vertical): 178°
    • Horizontal viewing angle: 178°
    • Display technology: LCD
    • Contrast ratio (typical): 1300:1
    • Supported graphics resolutions
      • 800 x 600 (SVGA)
      • 1920 x 1080 (HD 1080)
      • 1600 x 1200 (UXGA)
      • 1280 x 1024 (SXGA)
      • 720 x 400
      • 1024 x 768 (XGA)
      • 1920 x 1200 (WUXGA)
      • 640 x 480 (VGA)
      • 1680 x 1050 (WSXGA+)
    • Backlight type: W-LED
    • Response time (typical): 5 ms
    • HD Type: WUXGA
    • Screen diagonal length (cm): 61.1 cm
    • Color gamut standard: sRGB
    • Pixel density: 94 ppi
    • Maximum refresh rate: 60 Hz
    • Matte screen: Yes
  • Multimedia
    • Output power (RMS): 2 W
    • Number of speakers: 2
    • Built-in camera: No
    • Built-in speakers: Yes
  • Ergonomics
    • Adjustable height (max): 13 cm
    • Kensington Lock: Yes
    • Tilt angle range: -5 - 35°
    • Rotatable: 0 - 344°
    • Rotation angle around the axis: -90 - 90°
    • On-screen menu languages
      • French
      • German
      • English
      • Spanish
      • Italian
    • Tilt adjustment: Yes
    • VESA Standard: Yes
    • Rotatable: Yes
    • Rotation axis: Yes
    • Height adjustment: Yes
    • Panel mounting interface: 100 x 100 mm
    • OSD: Yes
  • Ports and interfaces
    • Headphone outputs: 1
    • Built-in USB hub: Yes
    • HDCP: Yes
    • DVI port: Yes
    • Number of DVI-D ports: 1
    • Number of HDMI ports: 1
    • DisplayPort Quantity: 1
    • Number of VGA (D-Sub) ports: 1
    • Number of USB Type-B ports (quantity): 1
    • HDCP version: 1.4
    • USB upstream port type: USB Type B
    • Headphone output: Yes
    • Headphone plug: 3.5 mm