Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
2. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
3. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
4. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
5. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
6. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
7. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
8. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
9. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
10. Tech-Protect QI15W-A40 Wireless Charger - Black
PRICE: 17,99
We'll ship this product in 2 days.
Sign up and unlock up to 10% off!
JOYs
Tech-Protect QI15W-A40 is a modern and stylish wireless charger that provides convenient, fast and safe charging of devices. Equipped with Qi/CE/FCC/ROHS/UKCA/IC-ID certificates, it is compatible with most smartphones that support wireless charging. With 15W power, the device allows for efficient charging, reducing waiting time.
* To use the inductive charger to its full potential, we recommend connecting it to a mains charger with an output power of 20W (V*A) or more.
PRODUCT FEATURES:
- 100% Original
- Packed in original packaging
- Matte finish
- Possibility of charging in vertical and horizontal position
- Protection system ensuring safety against overheating and overvoltage
- USB-C input current: 9V/2A, 12V/1.5A
- Smartphone output power: 15W